Valtuustoryhmä 2017-2021

Riina Aspila
Valtuuston puheenjohtaja
riina.aspila@lempaala.fi
Mikko Blomqvist
Sivistyslautakunnan 1 vpj
mikko.blomqvist@lempaala.fi
Heikki Hakala
Kunnanhallituksen puheenjohtaja
heikki.hakala@lempaala.fi
Totti Hämäläinen
Tarkastuslautakunnan 1 vpj, Yhteisövaliokunnan jäsen
totti.hamalainen@lempaala.fi
Johanna Lundán
Lähipalveluvaliokunnan jäsen
johanna.lundan@lempaala.fi
Kristian Lella
Lempäää Vesi-liikelaitoksen johtokunnan 1.vpj
kristian.lella@lempaala.fi
Harri Länsipuro
Tulevaisuusvaliokunnan jäsen, hyvinvointilautakunnan jäsen
harri.lansipuro@lempaala.fi
Petri Mäkinen
Sivistyslautakunnan jäsen
petri.makinen@lempaala.fi
Vesa Papinsaari
kunnanhallituksen varajäsen
vesa.papinsaari@lempaala.fi
Antti Perälä
Hyvinvointilautakunnan jäsen
antti.perala@lempaala.fi
Päivi Söderström
Kunnanhallituksen jäsen
paivi.sodestrom@lempaala.fi
Kari Tolonen
Yhdyskuntalautakunnan puheenjohtaja
kari.tolonen@lempaala.fi
Jocka Träskbäck
Kunnanhallituksen jäsen
jocka.traskback@lempaala.fi

 

 

Luottamushenkiöt seurakunnassa

 

Jäsenemme kirkkovaltuustossa:

Puheenjohtaja 2015-

Usko Gullstén, puh. 0400 701 450, usko.gullsten@kolumbus.fi

Jäsenet

Veikko Kuumola, puh. 040 549 1705 veikko.kuumola@kolumbus.fi

Tuija Seppänen, puh. 050 501 2627, tuija.a.seppanen@kolumbus.fi

Asko Siivola

Raimo Sirén, puh. 040 511 5107, siren.raimo@kolumbus.fi

Kirsi Wikman