Riina Aspila jatkaa Lempäälän Kokoomuksen johdossa

8.3.2023

Lempäälän Kokoomus piti vuosikokouksensa tiistaina 7.3. Yhdistyksen sääntömääräiset asiat käsiteltiin keskustelevassa kokouksessa. Kokoukseen eduskuntavaalien tunnelmia toi Lempäälän ehdokas Jocka Träskbäck.

Lempäälän Kokoomuksen puheenjohtajana jatkaa Riina Aspila, varapuheenjohtajana Heikki Hakala, sihteerinä Totti Hämäläinen ja taloudesta vastaavana Martti Nelimarkka. Hallituksen jäseninä jatkavat Raili Lilja, Kristian Lella,  Petri Mäkinen, Erkki Hytönen, Kari Tolonen ja Jocka Träskbäck. Hallitustyöskentelyyn osallistuvat myös yhdistyksen vaalipäällikkö Johanna Kalliomäki ja kunnallisjärjestön hallituksessa istuva Pasi Huhtala.

Vuosikokouksen yhteydessä jaettiin myös Leijonamerkkejä. Yhdistyksen pitkäaikaiselle puheenjohtajalle ja monissa vaativissa luottamustehtävissä olleelle Heikki Hakalalle luovutettiin Kokoomuksen valkoinen Leijona. Vihreä leijona luovutettiin kokouksessa paikalla olleille Harri Länsipurolle, Tarja Lehtiölle, Pasi Huhtalalle, Pasi Nykäselle ja Jocka Träskbäckille. Muut myönnetyt merkit jaetaan myöhemmin Petri Mäkiselle, Johanna Lundanille, Jani Seppälälle, Auvo Mäkiselle ja Totti Hämäläiselle. Kiitos jokaiselle aktiiviselle ja monessa mukana olleelle leijonamerkin saajalle tehdystä työstä yhdistyksessä ja Lempäälässä.